Náš príbeh

Kniha o neuveriteľnej sile, vytrvalosti a odvahe prekonať nečakané prekážky života.

Maximova cesta

Maxim pred šiestimi rokmi, vo veku 14 rokov, vyletel na lyžovačke v plnej rýchlosti z trate a narazil do stromu. Zostal štyri mesiace v bdelej kóme, pol roka na vozíku a nasledoval pomalý návrat do reálneho života.

V súčasnosti je Maxim dvadsaťročný mladík, ktorý si za posledné roky prešiel náročnú cestu procesu uzdravovania. Pred úrazom bol Maxim odvážny, energický, rýchly a v športe nesmierne talentovaný chlapec.

Dnes je pomalší a rozvážnejší mladý muž, ktorý hľadá svoje nové smerovanie napriek limitom, ktoré ho nezlomili, ale naopak posunuli k väčšej vnímavosti, ohľaduplnosti a ľudskosti.

Jeho túžbou je pomáhať iným a aj preto študuje na Strednej pedagogickej a sociálnej akadémii odbor sociálny pracovník.

Maxim miluje taliančinu, hrá golf, chodí na hodiny spevu a venuje sa rôznym terapiám na udržanie zdravia.

Po úraze začal písať básne, vďaka ktorým sa lepšie vyrovnáva so svojou aktuálnou situáciou.

O mne

Som mama s neobyčajným príbehom, ktorý som sa rozhodla napísať, aby som doň pretavila všetko, čo sme vďaka Maximovmu úrazu ako rodina prežili a čo sme sa naučili. Okrem Maxima som mamou dospelej dcéry Mišky.

Narodila som sa na východnom Slovensku v meste Trebišov. Po skončení Ekonomickej univerzity som zostala žiť a pracovať v Bratislave, kde sme spolu s manželom založili rodinu.

Počas svojho života som pracovala v oblasti marketingu a neskôr v neziskovom sektore. Pred šiestimi rokmi som sa po úraze môjho vtedy štrnásťročného syna Maxima stala „dočasnou zdravotnou sestrou, terapeutkou, logopedičkou, učiteľkou a asistentkou” v jednej osobe.

Rada čítam, bicyklujem, plávam, lyžujem a milujem prírodu. Zaujímam sa o psychológiu, fascinuje ma ľudský mozog a jeho možnosti. Vďaka synovi som aj trénerkou pamäti.

Verím, že získané skúseností a prejdená cesta, opísané v mojej knihe, môžu byť povzbudením pre každého, komu sa jeho problémy zdajú obrovské a neprekonateľné.

Nákupný košík